3_1_

Oyunu Hazırlayanlar:

-Kübra Selçuk 1180505620

-Zehra Abuşak 119050539

-Batuhan Berk Karadere 1170505054

-Serhat Yıldız 5190505050

Merhaba, Hafıza kartı oyununa hoşgeldiniz.

  • Software Memory Card Game (Hafıza Kart Oyunu) zorluk seviyelerine göre kart eşleştirme oyunudur.

  • Amaç oyunda seçilen zorluk seviyesine göre belirtilen süre içerisinde tüm kartları doğru eşleştirmek ve oyunda en iyi skoru yapmaya çalışmaktır.

Oyun özellikleri:

Oyunu ilk olarak açtığınızda ana ekran açılacaktır. Oyuna ana ekrandan kayıt olunabilinir daha önce bir kaydınız bulunuyorsa giriş yapabilirsiniz.

Herhangi bir kaydınız yoksa, Oyuncu oyuna kayıt olup giriş yaptıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilir.

Kayıt: e-posta – kullainici adi – sifre

Giriş: kullanici adi -sifre

Zorluk seviyeleri Kolay(Easy) ve Zor(Hard) şeklindedir. Seçilen seviyeye göre oyuncu belirlenmiş süre içerisinde tüm kartları eşleştirmelidir. Kartlar kapalı şekilde gelmektedir. Oyun açılır açılmaz süre başlamaktadır. Eş iki kartın ön yüzü aynı resimlere sahiptir. Oyunda amaç çift kartları ard arda açmaktır. Örneğin ilk kartı açtıktan sonra ikinci kart farklı ise bu bir eşleşme sayılmayıp kartlar tekrardan arka yüzüne geri dönecektir. Kartlar kapanacaktır.

Oyuncu oyun süresi boyunca tüm kartları doğru şekilde eşleştiremezse oyun biter. Oyuncu süre bitmeden tüm kartları doğru eşleştirirse oyun biter. Bulunan eş kartlar, ekranda açık kalacak şekilde durur.

Eşleşmeyen kart kaldıysa ve süre devam ediyorsa oyuna devam edilir.

Zorluk seviyelerindeki kart adet ve matrisleri: Kolay(Easy): 4X4 = 16 adet kart bulunmaktadır. Oyun süresi: 120 saniyedir. Zor(Hard): 6X6 = 36 adet kart bulunmaktadır. Oyun süresi: 120 saniyedir. Skor: her bir eşleşme olduğunda +10 puan eklenmektedir. Her bir yanlış eşleşme için ise -2 puan eklenmektedir. Hamle: Hamle sayısı oyuncunun kartlara tıklamış olduğu hamle sayısı kadardır. Her bir karta tıklamak demek 1 hamle yapmak demektir.

Oyun, oynayan oyuncunun ,oyun skor bilgileri ve oyuncu kullanici adi skor tablosunda görünmektedir. Tüm oyuncuların güncel skorlarını skor tablosundan görebilirsiniz. Skora göre oyuncu sıralaması gerçekleşmektedir. Skor tablosu güncel tutulmaktadır. Oyuncu kullanici adı, şifresi id si ve e-posta’sı veritabanında tutulmaktadır.

GitHub

View Github